C/ Prat de la Riba, 17, 08450 Llinars del Vallès

Telf: 93 841 30 86 // Mòbil/whatsapp: +34 644 72 29 97

Search
Search

Crònica de la Fase Prèvia i Promoció 2016

(Crònica i fotografia de l’organització)

FASE PRÈVIA DEL CAMPIONAT DE CATALUNYA D’EDATS DEL 2016

COMARQUES DEL VALLÈS ORIENTAL, OSONA I MARESME; I DEL GRUP DE PROMOCIÓ

La Fase prèvia d’enguany s’ha disputat en 6 jornades diferents des del dissabte 16 de gener de 2016 fins el dissabte 27 de febrer de 2016 visitant 5 poblacions del Vallès Oriental i 1 població del Maresme:

  1. 16 de gener de 2016 à Santa Eulàlia de Ronçana
  2. 23 de gener de 2016 à Argentona
  3. 30 de gener de 2016 à Parets del Vallès
  4. 6 de febrer de 2016 à Descans per Carnaval
  5. 13 de febrer de 2016 à Montornès del Vallès
  6. 20 de febrer de 2016 à Mollet del Vallès
  7. 27 de febrer de 2016 à Montmeló

En la competició federada d’aquesta edició han participat un total de 193 jugadors amb l’objectiu d’aconseguir plaça gratuïta pel Campionat de Catalunya d’Edats que es disputa a Vila-Seca durant la Setmana Santa.

En la categoria sub-8 (1r-2n de primària) han participat un total de 26 jugadors on els millors jugadors han estat:

  • Miquel Company Fernández del Llinars finalitza com a campió de la categoria à100% de la inscripció al Campionat de Catalunya.
  • Matias Ojea Pacheco de la Paretana finalitza com a sots-campió de la categoria à 100% de la inscripció al Campionat de Catalunya.
  • Adhara Carrasco Gómez del Montornès finalitza com a tercera absoluta i primera femenina à 50% al Campionat de Catalunya.
  • Arnau Navarro Díaz del Granollers-Canovelles aconsegueix la medalla de bronze.

En la categoria sub-10 (3r-4t de primària) han participat un total de 55 jugadors on els següents jugadors obtenen la classificació pel Campionat de Catalunya:

  • Aleix Miró Arbelaes de la Paretana finalitza com a campió de la categoria à 100% del Campionat de Catalunya
  • Aitor Funès Ostos del Calldetenes finalitza com a sots-campió de la categoriaà 100% del Campionat de Catalunya
  • Asier Casares Bonals del Llinars finalitza com a tercer classificat de la categoria à 100% del Campionat de Catalunya
  • Lucas Puente Fernández de la Paretana finalitza com a quart classificat de la categoria à 100% del Campionat de Catalunya
  • Arami Lobo Pereira del Llinars finalitza com a campiona de la categoria à 100% del Campionat de Catalunya que ja hi tenia dret al ser l’actual campiona de Catalunya sub-8 del 2015.
  • Noa Carbó Casals de l’Escola Betlem com sots-campiona de la categoria à 100% del Campionat de Catalunya

En la categoria sub-12 (5è-6è de primària) han participat un total de 70 jugadors on els següents jugadors obtenen la classificació pel Campionat de Catalunya:

  • Arnau Salvans Serra de Calldetenes finalitza com a campió de la categoria à 100% del Campionat de Catalunya
  • Josep Navajas Álvarez del Vall del Tenes finalitza com a sots-campió de la categoria à 100% del Campionat de Catalunya
  • Sergi Prats Safont del Llinars finalitza com a tercer classificat de la categoria à 100% del Campionat de Catalunya
  • Alex de Lomas Busquets d’Argentona com a 4t classificat de la categoria à 100% del Campionat de Catalunya
  • Wei Zheng Hong del Montornès finalitza com a cinquè classificat de la categoria à 100% del Campionat de Catalunya
  • Jan Carranza Kairgaliyev del Cerdanyola Mataró finalitza com a sisè classificat de la categoria à 50% del Campionat de Catalunya
  • Ainhoa Casares Bonals del Llinars finalitza com a campiona de la categoria à 100% del Campionat de Catalunya
  • Natalia Alcantara Ruiz del Montmeló finalitza com sots-campiona de la categoria à 50% del campionat de Catalunya.

En la categoria sub-14 (1r-2n d’ESO) han participat un total de 28 jugadors on els següents jugadors obtenen la classificació pel Campionat de Catalunya:

  • Sergi López Pajuelo del Montmeló finalitza com a campió de la categoria à 100% del campionat de Catalunya
  • Alex Maria Oprae del Llinars finalitza com a sots-campió de la categoria à 100% del Campionat de Catalunya
  • Hugo Barrionuevo Nistal del Mataró finalitza com a tercer de la categoria
  • Tura Espada Español del Llinars finalitza com a campiona de la categoria à 50% del campionat de Catalunya

En la categoria sub-16 (3r-4t d’ESO) han participat un total de 10 jugadors on els següents jugadors obtenen la classificació pel Campionat de Catalunya:

  • Oriol González Saguillo del Cerdanyola Mataró finalitza com a campió de la categoria à 100% del campionat de Catalunya
  • Alex Garcia Payas del Mataró finalitza com a sots-campió de la categoria
  • Diana Arias Prieto finalitza com a campiona de la categoria i tercer classificat de la categoria

En la categoria sub-18 (1r-2n de batxillerat) han participat un total de 4 jugadors on els següents jugadors obtenen la classificació pel Campionat de Catalunya:

  • Oriol Panades Catarineu del Llinars finalitza com a campió de la categoria à 50% del campionat de Catalunya
  • Alejo González Cominelli del Llinars finalitza com a sots-campió de la categoria
  • Guillem las Heras finalitza com a tercer classificat de la categoria

La classificació per Clubs és

  1. Llinars
  2. Paretana
  3. Montmeló
  4. Mataró
  5. Cerdanyola Mataró
  6. Vall del Tenes
  7. Montornès
  8. Granollers-Canovelles
  9. Argentona
  10. Calldetenes
  11. Mollet
  12. Escola Betlem
  13. Caldes de Montbui
  14. Cardedeu
  15. Masnou

Paral·lelament, el dissabte 30 de gener de 2016 a Parets del Vallès dóna d’inici el campionat de promoció on hi participen un centenar de jugadors que s’inicien als escacs. També juguen ronda a Montornès del Vallès i finalitza el campionat a Mollet del Vallès. Els jugadors més destacats i que disposaran d’una beca de formació són:

  1. Categoria Sub12 (5è-6è de primària)
  • Eudald Pizarro Cami
  • Lluis Romero Aso
  • Iker Garrido Rubio
  • Laura Sanchez Izquierdo
  1. Categoria Sub10 (3r-4t de primària)
  • Aaron Torcal Medialdea
  • Victor Garcia Vivas
  • Rosa Krasic Moreno
  • Hector Carmona Cordon
  1. Categoria Sub8 (2n de primària)
  • Ricard Soler Rocasalva
  • Ismael Gonzalez Gonzalez
  • Marti Jurado Garrido
  • Nerea Alcon Davalos
  1. Categoria Sub8b (1r de primària)
  • Alex Villa Tornero
  • Berta Barbany Sayol
  • Eric Sauras Sousa
  • Saul Triguero Garcia

Dissabte 27 de febrer s’organitza la cloenda del campionat a partides llampec (3 minuts + 2 segons d’increment per jugada) en 2 grups separats. En aquest cas, els premis pels millors classificats són inscripcions als diferents campionats que s’organitzaran durant l’any 2016.

I els millors classificats que aconsegueixen els premis del grup A són:

  • Marc Ortega Serra del Montmeló com a campió
  • José Antonio Herrera Reyes del Llinars com a sots-campió
  • Gerard Ayats Llobera del Llinars com a tercer classificat
  • Josep Maria Parra Bola del Granollers-Canovelles com a primer classificat del tram A (1950-2099)
  • Gerard Rius Rius del Vall del Tenes com a primer del tram B (1800-1941)
  • Yan Filipenko del Calldetenes com a primer classificat del tram C (Fins 1799)
  • Daniel Fernández Marin del Vall del Tenes com a primer classificat dels jugadors no federats.

 I els millors classificats que aconsegueixen els premis del grup B són:

  • Arnau González Cobos del Vall del Tenes com a campió
  • Hong Wei Zheng del Montornès com a sots-campió
  • Guillem Sánchez Oliveras del Masnou com a tercer classificat
  • Aleix Miró Arbelaes de la Paretana com a millor sub-10
  • Asier Casares Bonals del Llinars com a segon sub-10
  • Arami Lobo Pereira del Llinars com a tercer sub-10
  • Alex Burriel Beltran del Mollet com a millor sub-8
  • Ivan Planella Zavala d’Esplugues com a segon sub-8
  • Laura Toquero Gracia com a tercer sub-8