Inici

Cloenda del nostre Open i Calculín 9 de juny de 2018


Jornada llarga de dissabte, amb les últimes partides dels CALCULIN's d'OR i dels Grups A i B, on estava tot per decidir en les classificacions finals. A les 21 h acabava l'última partida, ... i moltes cares d'alegria per haver aconseguit entrar entre els premiats i algunes altres amb les petites decepcions quan t'ha tocat el perdre en l'última partida.


Hem tingut un grup A amb 50 participants, el B amb 106 i un petit grup de 8 jugadors aficionats;.... números que ja s'estan consolidant com estables en el nostre Open, ... però amb una participació per sobre del 50% de jugadors sub16, el que si és una gran notícia pels escacs, ... i per nosaltres! La participació femenina va superar el 9%, però és un valor que haurem d'intentar continuar millorant en els propers anys, i intentar aportar el nostre granet de sorra a una de les mancances més importants que té el nostre esport, com és que a Catalunya estiguem encara per sota del 8% de federades.


El Lot de Productes Locals que ha aparegut aquest any a les taules 13 de l'A i 25 del B cada una de les vuit jornades, i que l'últim dia també han rebut tots els premiats, ha tingut una gran acceptació,... i esperem millorar per l'any vinent.


Al Calculin (menors de 12 anys i de 1.750 ELO Català) hem tingut una participació de rècord, amb 218 inscrits entre les quatres seus i un èxit de satisfacció. També hem superat el 9% de participació femenina, però aquí si esperàvem més, i entre tots ens tocarà pensar-hi.


24 jugadors van arribar a les fases finals del Calculín d'OR (8 de cada categoria -s8, s10 i s12), el que mostra la dificultat d'accedir en aquesta Final, i que la torna molt exigent. I és un plaer rebre a Llinars a jugadors del Figueres, SItges, Sabadell, Vall del Tenes, Peona i Peó, Paretana, Gerunda, Viladecans, Joviat, Ateneu Colon, Alt Empordà, Sant Joan Despí, Cerdanyola del Vallès i Montgrí; ... lluitant per fer-se amb el nostre nou "maillot negre" del Calculin d'OR que van rebre els tres primers classificats.


Un gran comportament de les famílies acompanyants, i un arbitratge excelent dirigit per l'àrbitre internacional Carlos Giménez.


(Crònica per en Joan Antoni Pérez)


Aquí teniu el llistat dels 10 primers classificacts dels grups A i B,la classificació final dels nostres aficionats i els nostres calculins d'Or. La totalitat els podreu trobar als enllaços de chessresults:


Grup A

Rk. No.Ini.
Nombre Tipo Gr FIDE EloN Club/Ciudad Pts. Des 1 Des 2 Des 3
1 2 MK Ortega Serra Marc
2387 2248 2222 Montmelo C.E. 6,5 39,5 30,5 37,0
2 1 FM Ayats Llobera Gerard
2364 2321 2362 Llinars, Club D'escacs 6,5 35,5 26,5 33,0
3 6 MK Valencia Jimenez Jose
2263 2112 2063 Cerdanyola Valles C.E. 5,5 36,0 26,5 33,0
4 3 MK Jimenez Ruano Adrian
2269 2235 2125 Barcelona, Club Escacs 5,0 41,0 30,5 37,0
5 4 MK Villar Reymundo Juan Antonio
2299 2223 2101 Castelldefels, C.E. 5,0 38,5 29,5 36,0
6 15
Arnijas Fabregas Marc A 2192 1940 1929 Llinars, Club D'escacs 5,0 37,0 28,5 34,0
7 5
Ruiz Manchon Francesc Xavier
2259 2144 2132 Amistat De Premia C.E. 5,0 37,0 27,5 34,0
8 43
Torras Coloma Pau C 1961 1642 1615 Montmelo C.E. 5,0 35,5 26,5 33,0
9 40
Reyes Marin Raul C 1962 1674 1691 Penya Mollet Xxi, Club D'escac 5,0 35,5 26,5 32,0
10 12
Costa Trave Jaume A-60 2152 1950 1864 Granollers-Canovelles 5,0 34,5 26,0 31,5


Grup B

Rk. No.Ini.
Nombre Tipo Gr FIDE EloN Club/Ciudad Pts. Des 1 Des 2 Des 3
1 12
Garcia Encinas Pau 16 1865 1592 1535 Ripollet Club Escacs 7,0 40,0 31,5 37,5
2 23
Salinas Tomas Daniel 10 1872 1524 1511 Colon Sabadell Chessy 6,5 43,0 32,0 38,5
3 50
Muntal Corrales Arnau E-10 1713 1371 1359 Cerdanyola Valles C.E. 6,5 40,5 32,0 38,5
4 1
Martin Capitan Jesus
1944 1736 1760 Amistat De Premia C.E. 6,5 38,0 29,0 35,5
5 3
Martinez Torras Pol
1946 1654 1616 Sant Marti C.E. 6,0 43,5 32,5 39,5
6 26
Diaz Rendon Nicoll 16 1894 1506 1469 Badia, Club Escacs I Cultura 6,0 41,5 31,5 38,5
7 24
Cruz Medina Julia D-14 1836 1513 1501 Badia, Club Escacs I Cultura 6,0 38,0 28,0 35,0
8 31
Sierra Macias Adan 14 1873 1488 1419 Cerdanyola Valles C.E. 6,0 35,0 25,5 32,0
9 37
Casares Bonals Asier E-12 1772 1467 1489 Llinars, Club D'escacs 5,5 43,5 33,5 40,0
10 80
Lara Cabrera Toni D 1820 0 0 Ripollet Club Escacs 5,5 39,0 29,0 35,0



La classificació final dels nostres Aficionats


Rk. No.Ini. Nombre Club/Ciudad Pts. Des 1 Des 2 Des 3
1 3 Sarra Garcia Francesc La Llagosta 6,5 0,0 4 19,75
2 4 Gonzalez Javier Vall del Tenes 5,0 1,0 4 14,50
3 2 Puente Oscar Paretana 5,0 0,0 5 11,50
4 7 Miró Pérez Andreu Paretana 3,5 1,0 2 7,25
5 5 Katz Javier Vall del Tenes 3,5 0,0 3 7,75
6 6 Batalle Vilardell Mateu Paretana 2,0 0,0 1 6,00
7 1 Casares Javier Llinars del Vallés 1,5 0,0 1 3,75
8 8 Pou Freixas Albert Llinars del Vallés 1,0 0,0 1 1,50



 I dels tres Calculins d'OR


Sub8

Rk. No.Ini.
Nombre EloN Club/Ciudad Pts. Des 1 Des 2 Des 3
1 3
Prada Villagrasa Pau Manel 1455 Paretana D'escacs, Associacio 7,0 0,0 7 21,00
2 7
Marin Ripoll Marti 1345 Sitges Prado Suburenc, C.E. 5,5 0,0 5 13,75
3 6
Belvis Balsera Magi 1316 Sant Joan Despi C.E. 4,5 0,0 4 9,25
4 4
Lorenzo Castro Danilo 1251 Colon Sabadell Chessy 3,5 0,5 3 5,75
5 8
Vallejo Ferreira Tiago 1288 Vall Del Tenes, Club Escacs 3,5 0,5 2 8,75
6 2
Gine Jariot Arnau 1308 Cerdanyola Valles C.E. 2,0 0,0 2 4,50
7 5
Osses Falgas Jan Pol 1262 Figueres C.E. 1,0 1,0 1 1,00
8 1
Guerra Turon Lluc 1319 Montgri, C.E. 1,0 0,0 1 2,00


Sub10

Rk. No.Ini.
Nombre EloN Club/Ciudad Pts. Des 1 Des 2 Des 3
1 6
Iborra Polo Eric 1423 Joviat Fundacio 6,0 0,0 6 18,00
2 5
Ojea Pacheco Matias 1552 Paretana D'escacs, Associacio 4,5 1,0 4 13,25
3 3
Anguera Staina Maxim 1474 Sitges Prado Suburenc, C.E. 4,5 0,0 4 11,75
4 4
Vila I Bague Arnau 1712 Figueres C.E. 4,0 0,0 4 12,50
5 7
Marcos Rodriguez Raul 1517 Colon Ateneu C.E. 3,0 0,0 3 9,50
6 2
Vives Pararols Arnau 1403 Alt Emporda, Club D'escacs 2,5 1,0 2 5,75
7 1
Munoz Cozar Marti 1399 Paretana D'escacs, Associacio 2,5 0,0 2 7,25
8 8
Moruno Peramiquel Ferran 1424 Sitges Prado Suburenc, C.E. 1,0 0,0 1 3,00


Sub12

Rk. No.Ini.
Nombre EloN Club/Ciudad Pts. Des 1 Des 2 Des 3
1 6
Llonch Farres Gerard 1610 Colon Sabadell Chessy 5,5 0,0 5 18,25
2 4
Gardner Leo 1627 Sitges Prado Suburenc, C.E. 5,0 0,0 4 13,25
3 8
Prada Villagrasa Adria 1475 Paretana D'escacs, Associacio 4,5 0,0 4 12,50
4 5
Casado Graboleda Jokin 1635 Figueres C.E. 4,0 0,0 3 9,75
5 1
Fernandez Syropyatova Daniel 1440 Gerunda, C.E. 3,5 0,0 3 10,00
6 3
Katz Garcia Werner 1482 Vall Del Tenes, Club Escacs 3,0 0,0 3 9,50
7 7
Ribera Caro Joan 1480 Peona I Peo, C.E. 1,5 0,0 1 3,75
8 2
Caballero Ferre Pau 1382 Viladecans Cavall Blanc Club E 1,0 0,0 1 3,00

Els nostres Sponsors
Please wait while JT SlideShow is loading images...
Photo Title 1Photo Title 2Photo Title 3Photo Title 4Photo Title 5
Gerard A. Campió Espanya cadet 2017
Reconeixement 2017
Reconeixement 2016
Vídeo 10 Aniversari
Els Matins de Tv3
Problema del dia